Umów się telefonicznie! 530-131-353

Świadome odchudzanie

Oto jest pytanie: jak efektywnie i w sposób trwały pozbyć się nadwagi ?
 
Na pewno wielu z Was próbowało najróżniejszych diet, bez zredukowania wagi na stałe. Wykorzystanie środków i produktów, do których jesteśmy przyzwyczajeni i przekonani okazuje się niesprzyjające chudnięciu, a wręcz bardzo często prowadzi u pacjentów z nadwagą do dalszego tycia (mimo znacznego ograniczenia spożywanych kalorii).
 
Przy problemach z wagą chodzi przede wszystkim o to, aby jeść odpowiednio dobrane produkty, a nie katować się liczeniem kalorii. Jedynie troska o samego siebie gwarantuje trwałą utratę wagi. Jednak podstawą sukcesu w tej kwestii jest właściwy dobór pożywienia dla każdego z nas z osobna.
 
Główna zasada mówi, że nie ma dobrych i złych produktów, gdyż każdy działa w ściśle określony sposób i może być korzystny w danym czasie dla konkretnej osoby.
 
Niewiele „diet” bierze pod uwagę przyczyny nadwagi i indywidualne różnice między naszymi organizmami. Stąd też żaden określony program żywieniowy nie jest dobry dla wszystkich.
 
To właśnie brak świadomości i wiedzy narzuca wszystkim ludziom te same zachowania. Dopiero dogłębna wiedza o produktach żywieniowych i oddziaływaniu ich na dany organizm pozwala sporządzić plan indywidualnego odżywiania, który stanowić będzie podstawę skutecznej i trwałej redukcji nadwagi.
 
Mamy wiele czasu (w zasadzie całe nasze życie) na popełnianie błędów i wysuwanie z nich odpowiednich wniosków. Nie popełniajmy błędów do znudzenia wciąż tych samych, gdyż płacimy za nie często utratą zdrowia. Czyż nie jest to zbyt wysoka cena ? Pozbądźmy się starych nawyków i zwyczajów, które nie koniecznie są dla nas dobre.
 
Otwórzmy się świadomie na coś nowego i dobrego właśnie dla nas samych.