Umów się telefonicznie! 530-131-353

Odżywianie dla zdrowia

Żywienie jest fundamentalną sztuką leczniczą. Oczywistym faktem jest to, że organizm musi otrzymać określone składniki odżywcze, by mogły się w nim rozpocząć jakiekolwiek procesy ozdrowieńcze. Dzieje się tak dlatego, gdyż tylko substancje zawarte w pożywieniu mogą być użyte do odbudowy i usprawnienia komórek naszego ciała, zwłaszcza tych, które są uszkodzone. Pierwotnym źródłem pierwiastków, których organizm potrzebuje, jest pokarm, dlatego powodzenie wszelkich innych technik leczniczych zależy od sztuki żywienia. Pożywienie to podstawowy budulec tkanek naszego ciała, gdy zatem dostarczamy mu odpowiednich produktów oczyszczających i budujących (konstrukcyjnych), organizm zaczyna się sam uzdrawiać zgodnie z prawami natury.
 
Hipokrates stwierdził: „Nigdy nie zrozumiemy choroby, nie rozumiejąc (roli) pokarmów „ Ci spośród nas, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia, muszą przyjąć za nie odpowiedzialność. Aby zachować zdrowie trzeba o nie dbać. Jeśli zaniechamy starań, nikt ich za nas nie podejmie.
 
Lekceważenie zasad odżywiania często bywa przyczyną chorób – zwłaszcza, gdy zamiast pokarmów naturalnych i pełnowartosciowych spożywamy produkty w wysokim stopniu przetworzone. Po oczyszczeniu i wzmocnieniu słabych tkanek (narządów) dokonuje sie uzdrawiający przełom (u każdego z nas potrzeba różnego czasu), podczas którego toksyny i złogi zostają wydalone. Rozpoczyna się w ten sposób proces budowania nowych, zdrowych komórek (tkanek). Taka jest kwintesensja naturalnego leczenia pożywieniem. Ściśle mówiąc, nie jest to leczenie, a raczej uzupełnienie niedoborów lub likwidowanie nadmiarów.
 
Samo leczenie – w dosłownym rozumieniu – organizm podejmuje sam. Należy jednak zaznaczyć, iż zachowanie równowagi w odżywianiu jest dla każdego z nas sprawą całkowicie indywidualną. Odżywianie wymaga właściwej wiedzy i szacunku dla doświadczenia. Ich brak widzimy w zgubnych skutkach współczesnych diet ośmieszających i lekceważących tysiące lat doświadczeń ludzkości. Trudno skutki błędów żywieniowych ocenić szybko. Ujawniają się dopiero po wielu latach jako dolegliwości i choroby. Zatem obowiązkiem naszym jest skorzystać ze starych mądrości i doświadczeń wielu setek pokoleń. Wygrywają tylko ci, co walczą o swoje zdrowie i życie.

 

„Ludzie błagają Boga o zdrowie, nikt jednak ze śmiertelników nie myśli, że zachowanie zdrowia leży w ich własnych rękach” Demokryt